O projekcie
Celem projektu jest wzrost poziomu samozatrudnialności u 110 młodych osób bezrobotnych do 29 roku życia z terenu województwa podkarpackiego do 30.06.2023 r., poprzez utworzenie min. 100 miejsc pracy ze środków EFS na podjęcie działalności gospodarczej wśród osób młodych.
Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie, w wyniku którego podwyższą swoje kompetencje (min. 110 Uczestników projektu), co pozwoli osiągnąć rezultaty w postaci samozatrudnienia (100 Uczestników projektu). Rezultaty przyczynią się do osiągnięcia trwałego udziału Uczestników projektu w zatrudnieniu. Poprawa sytuacji Uczestników projektu wpłynie pośrednio na otoczenie w postaci efektu zachęty dla innych osób.
Do projektu zapraszamy osoby spełniające łącznie poniższe warunki:
- Osoby fizyczne zamieszkujące lub uczące się na terenie województwa podkarpackiego (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego), w szczególności osoby nieuczestniczące w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), z wyłączeniem osób należących do grupy docelowej określonej dla trybu konkursowego w poddziałaniu 1.3.1.
Oznacza to, że projekt skierowany jest do osób nieuczestniczących w kształceniu formalnym
w trybie stacjonarnym rozumianym, jako kształcenie w formach szkolnych w trybie dziennym
i osób, które nie szkolą się, tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy;
- Osoby bezrobotne niezarejestrowane w powiatowych urzędach pracy;
- Osoby w wieku 18-29 lat, tj. do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin.
W projekcie premiowane będą:
- Kobiety;
- Osoby zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) miasta średnie lub miasta tracące funkcje społeczno – gospodarcze, tj. Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg.
Szczegóły dotyczące kryteriów rekrutacyjnych oraz wyłączeń z uczestnictwa w Projekcie opisane zostały w dokumentacji projektu.
Projektem objętych zostanie 110 osób, w tym 63 kobiet i 47 mężczyzn.
Projekt realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
Wartość projektu: 4 867 593,50 PLN
Dofinansowanie ze środków europejskich: 4 102 407,80 PLN
Dofinansowanie ze środków dotacji celowej: 721 056,02 PLN
Szczegółowe informacje nt. projektu są dostępne pod numerem tel. 690 217 036
Projekt realizowany jest na terenie województwa podkarpackiego.
Aplikuj do projektu
Jeżeli masz pytania skorzystaj z poniższych danych kontaktowych.
Szybki kontakt:
tel.: +48 690 217 036
email: samodzielni@pap.rzeszow.pl
Dokumenty aplikacyjne:
Dokumenty aplikacyjne
Biuro projektu:
ul. Dąbrowskiego 20a
35-036 Rzeszów
+48 17 85 77 100
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, I Osi Priorytetowej Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.


